43" Metz 43MQH7000Z
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR, Low Blue Light
Supported HDR standards Dolby Vision
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2026
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Vodafone TV, Telly
Slovak apps Voyo, SledováníTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.1 ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options 12V adapter, AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 55.9 cm
Depth without stand 7.5 cm
Base width / leg spacing 79.2 cm
VESA mounting 200×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  METZ004a65
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Metz Consumer Electronics GmbH Ohmstraße 55, D-90513 Zirndorf
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Metz 43MQH7000Z
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Metz 43MQH7000Z
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Metz 43MQH7000Z
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Metz 43MQH7000Z