39" LG UltraGear 39GX90SA-W
Buy with code ALZADNI35
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 39 " (99.06 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3440 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Panel type QD-OLED
Refresh rate 240 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 275 cd/m2
Native contrast 1500000:1
Surface display Glossy
Technology G-Sync Compatible, FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface USB-C, USB-B
Data interface standards USB 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 2.0 2 ×
Bluetooth Bluetooth v5.0
WiFi WiFi 802.11ac
USB 2 ×
Colour gamut
Adobe RGB 86 %
sRGB 124 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Power Delivery, SMART, HDR
Equipment Speakers, Kensington lock, Rear lights
Maximum Power Delivery performance 65 W
Global applications NETFLIX, Amazon Prime Video, MAGENTA TV
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 88.78 cm
Height 60.57 cm
Depth 32.28 cm
Weight 11.45 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-C
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 40 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 67 W
Typical power consumption 38 W
Code:  WK060a1b2
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 39" LG UltraGear 39GX90SA-W
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 39" LG UltraGear 39GX90SA-W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 39" LG UltraGear 39GX90SA-W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 39" LG UltraGear 39GX90SA-W