38“ LG UltraGear 38GN950-B
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 37.5 " (95.25 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 3840 x 1600
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel type IPS
Refresh rate 160 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 450 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3 ×
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Flicker-free
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 89.6 cm
Height 58.8 cm
Depth 31.2 cm
Weight 9.2 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WK060a1t7b
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 38" LG UltraGear 38GN950-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 38" LG UltraGear 38GN950-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 38" LG UltraGear 38GN950-B