34" LG UltraWide 34WR50QK
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 34 " (86.36 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3440 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 100 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 80.9 cm
Height 48.33 cm
Depth 22.32 cm
Weight 5.9 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 45 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 45 W
Code:  WK0655b
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 34" LG UltraWide 34WR50QK
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 34" LG UltraWide 34WR50QK
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 34" LG UltraWide 34WR50QK
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 34" LG UltraWide 34WR50QK