32" Samsung UE32F6002
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Edge
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10
Colour depth 8 bit
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video, MAGENTA TV, Rakuten TV
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 2 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 73.29 cm
TV height 45.15 cm
TV depth 11.73 cm
TV weight 3.9 kg
Height without stand 43.87 cm
Depth without stand 7.32 cm
Base width / leg spacing 61.06 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 10 W
Audio formats Dolby Digital Plus
Other audio features Motion-tracking sound
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 27 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 65 W
Typical power consumption 27 W
Power outlet type
Code:  WR174a0d
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" Samsung UE32F6002
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" Samsung UE32F6002
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Samsung UE32F6002
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" Samsung UE32F6002