32" LG 32LR60006
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 8
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2024
Application
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Apple AirPlay2
WiFi standards WiFi 5
Total number of HDMI ports 2 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 72 cm
TV height 47.8 cm
TV depth 17.8 cm
TV weight 4.3 kg
Height without stand 43.5 cm
Depth without stand 9 cm
Base width / leg spacing 17.8 cm
Package width 79.8 cm
Package height 51.6 cm
Box depth 13.3 cm
Package weight 5.6 kg
VESA mounting 100×100
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital AC3
Other audio features Automatic volume control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 27 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WK781
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" LG 32LR60006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" LG 32LR60006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" LG 32LR60006