27" LG UltraGear 27GX790A-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Refresh rate 480 Hz
Response time 0.03 ms
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync Compatible, FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 2.1, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Flicker-free, HDR, Eyesafe
Equipment Rear lights
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 60.52 cm
Height 46.93 cm
Depth 24.91 cm
Weight 9.3 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 48.22 W
Code:  WK060a17HU
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG UltraGear 27GX790A-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG UltraGear 27GX790A-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG UltraGear 27GX790A-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG UltraGear 27GX790A-B