27" LG UltraGear 27G610A-B
Buy with code ALZADNI5
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 200 Hz
Response time 0.01 ms
Maximum brightness 400 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Technology FreeSync Premium
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface 3.5mm IR connector
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.32 cm
Height 36.45 cm
Depth 4.92 cm
Weight 3.5 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort, Network cable
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 20 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 20 W
Code:  WK060a1h5a
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG UltraGear 27G610A-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG UltraGear 27G610A-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG UltraGear 27G610A-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG UltraGear 27G610A-B