27" LG UltraFine 27US550-W
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Flicker-free, HDR, Eyesafe
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 61.35 cm
Height 53.9 cm
Depth 25.32 cm
Weight 6.8 kg
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  WK060a3HU
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG UltraFine 27US550-W
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG UltraFine 27US550-W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG UltraFine 27US550-W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG UltraFine 27US550-W