27" LG Smart 27SR50F-E
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync, FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Flicker-free, SMART, Eyesafe
Equipment Speakers
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Spotify, Apple TV
Colour
Colour Beige
Dimensions and weight
Width 61.18 cm
Height 45.09 cm
Depth 20.99 cm
Weight 5.6 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 21 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Code:  WK060a10HU
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG Smart 27SR50F-E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG Smart 27SR50F-E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG Smart 27SR50F-E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG Smart 27SR50F-E