27" LG Gamer 27GR93U-B
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 144 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 400 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync Compatible, FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Flicker-free, Eyesafe
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.35 cm
Height 46.77 cm
Depth 25.37 cm
Weight 6.4 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  WK060a8HU
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG Gamer 27GR93U-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG Gamer 27GR93U-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG Gamer 27GR93U-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG Gamer 27GR93U-B