27" LG 27U631A-B
Buy with code ALZADNI30
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Panel type IPS
Refresh rate 100 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 10000:1
Surface display Matte
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
USB-C 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free, Automatic Brightness Adjustment, HDR
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.32 cm
Height 45.48 cm
Depth 21.5 cm
Weight 3.6 kg
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 22 W
Code:  WK0658a
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG 27U631A-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG 27U631A-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG 27U631A-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG 27U631A-B