27" LG 27U421A-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 100 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Matte
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
USB-C 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free, Automatic Brightness Adjustment, HDR
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 60.96 cm
Height 45.15 cm
Depth 17 cm
Weight 3.02 kg
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Energy efficiency class in HDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 15 W
Code:  WK0656a
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG 27U421A-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG 27U421A-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG 27U421A-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG 27U421A-B