27" AOC C27G4ZXE Gaming
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 280 Hz
Response time 0.3 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 4000:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface 3.5mm IR connector
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Features and functions
Features Tilting
Functions Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.15 cm
Height 45.7 cm
Depth 17.7 cm
Weight 4.97 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 21 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WK227w9i
Links: Product Fiche Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" AOC C27G4ZXE Gaming
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" AOC C27G4ZXE Gaming
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" AOC C27G4ZXE Gaming
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" AOC C27G4ZXE Gaming