85" Samsung MRE85R85H
Screen size and resolution
Diagonal 85 " (215.9 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+
Dimensions and weight
TV width 188.88 cm
TV height 108.32 cm
TV depth 5.25 cm
TV weight 34 kg
Height without stand 108.32 cm
Depth without stand 5.25 cm
Base width / leg spacing 162.52 cm
Package width 206 cm
Package height 120 cm
Box depth 17.8 cm
Package weight 46.2 kg
VESA mounting 600×400
Audio
Speaker performance 30 W
Energy efficiency class in SDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 340 W
Typical power consumption 129 W
Code:  WR173d
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 85" Samsung MRE85R85H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 85" Samsung MRE85R85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 85" Samsung MRE85R85H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 85" Samsung MRE85R85H