83" Samsung QE83S90H
Screen size and resolution
Diagonal 83 " (210.82 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Backlight Direct
Dimensions and weight
TV width 185.1 cm
TV height 106.28 cm
TV depth 4.49 cm
TV weight 37.6 kg
Height without stand 106.28 cm
Depth without stand 4.49 cm
Base width / leg spacing 36.6 cm
Package width 202.4 cm
Package height 123.4 cm
Box depth 18.9 cm
Package weight 49.8 kg
VESA mounting 400×300
Colour
Colour Black, Silver
Audio
Speaker performance 40 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 740 W
Typical power consumption 128 W
Code:  WR173o3
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 83" Samsung QE83S90H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 83" Samsung QE83S90H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 83" Samsung QE83S90H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 83" Samsung QE83S90H