83" LG OLED83C41
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 150 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Control in package smart
Code:  WK612g111c
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 83" LG OLED83C41
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 83" LG OLED83C41
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 83" LG OLED83C41
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 83" LG OLED83C41