77" Samsung QE77S85H
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 77 " (195.58 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Screen surface Anti-Glare
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian
Model year
Model year 2026
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
Multimedia features PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, AMD FreeSync Premium Pro
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
WiFi standards WiFi 6E
Audio-video connectors HDMI s eARC
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 4 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 172.14 cm
TV height 99.14 cm
TV depth 3.39 cm
TV weight 28.1 kg
Height without stand 99.14 cm
Depth without stand 3.39 cm
Base width / leg spacing 115.2 cm
Package width 188.9 cm
Package height 116.8 cm
Box depth 16.9 cm
Package weight 37.9 kg
VESA mounting 400×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Digital Surround, Dolby Atmos
Other audio features Motion-tracking sound, Automatic volume control
Package contents
Control in package Smart with solar charging
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 430 W
Typical power consumption 111 W
Code:  WR173n1
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 77" Samsung QE77S85H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 77" Samsung QE77S85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 77" Samsung QE77S85H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 77" Samsung QE77S85H