77" LG OLED77G48
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 124 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay
Slovak apps O2 TV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
Connectivity
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 98.2 cm
Depth without stand 2.48 cm
Base width / leg spacing 50.1 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WK612g09e4c
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 77" LG OLED77G48
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 77" LG OLED77G48
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 77" LG OLED77G48