75" LG 75UR7600
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 127 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Skylink Live TV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode, Light sensor
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Dimensions and weight
Height without stand 96.4 cm
Depth without stand 5.99 cm
Base width / leg spacing 134.4 cm
VESA mounting 400×400
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WK612f08f0
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" LG 75UR7600
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" LG 75UR7600
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" LG 75UR7600
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" LG 75UR7600