65" Samsung UE65U7022F
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Buy with code ALZADNI10
Price Guarantee
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Edge
Other screen features Local dimming
Supported HDR standards HDR10+, HLG
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate), Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Apple AirPlay2, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 144.41 cm
TV height 88.22 cm
TV depth 22.2 cm
TV weight 14.5 kg
Height without stand 83.12 cm
Depth without stand 7.68 cm
Base width / leg spacing 100.46 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Titanium
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital Plus
Other audio features Motion-tracking sound, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package smart
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 170 W
Typical power consumption 109 W
Power outlet type
Code:  WR174g3
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung UE65U7022F
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Samsung UE65U7022F
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung UE65U7022F
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung UE65U7022F