65" Blaupunkt 65MCG8000S
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Buy with code ALZADNI30
Price Guarantee
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology Mini LED
Backlight Mini LED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 144.5 cm
TV height 86.9 cm
TV depth 30.9 cm
TV weight 24.1 kg
Height without stand 83 cm
Depth without stand 7.8 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 44 W
Audio formats Dolby Atmos
Built-in audio Subwoofer
Package contents
Control in package Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 111 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  TVblau014d3
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Blaupunkt 65MCG8000S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Blaupunkt 65MCG8000S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Blaupunkt 65MCG8000S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Blaupunkt 65MCG8000S 65MCG8000S