55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95L
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate), Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package Smart with voice control
Code:  WS7910a01a
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95L
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95L