55" Blaupunkt 55UGC6000
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, YouTube
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 71.1 cm
Depth without stand 9.3 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  TVblau011c
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Blaupunkt 55UGC6000
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Blaupunkt 55UGC6000
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Blaupunkt 55UGC6000
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Blaupunkt 55UGC6000