50" Sharp 50GL4260E
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 69 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, MAGENTA TV, SkyShowtime, Deezer
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 65.1 cm
Depth without stand 9.15 cm
Base width / leg spacing 109.06 cm
VESA mounting 400×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package Classic
Code:  WSA355g4
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
MORAVIA Consulting spol. s r.o., [email protected], Olomoucká 83, CZ-627 00 Brno
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Sharp 50GL4260E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte Sharp 50GL4260E 50"
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte Sharp 50GL4260E 50"
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Sharp 50GL4260E