50" Samsung The Frame QE50LS03F
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Dual
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, HDR10+ Adaptive
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video, MAGENTA TV, Rakuten TV
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
Multimedia features Playback from USB, PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control, ECO mode
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, USB-C, CI+ 1.4
Total number of USB ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 112.41 cm
TV height 67.92 cm
TV depth 22.78 cm
TV weight 12.2 kg
Height without stand 64.49 cm
Depth without stand 2.49 cm
Base width / leg spacing 75.74 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital Plus
Other audio features Motion-tracking sound, Audio calibration, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with solar charging
Package contents Wall mount, One Connect box, One Connect cable, Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 69 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 120 W
Typical power consumption 69 W
Power outlet type
Code:  WR174m3
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Samsung The Frame QE50LS03F
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" Samsung The Frame QE50LS03F
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Samsung The Frame QE50LS03F
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Samsung The Frame QE50LS03F