50" Samsung QE50QN80F
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Buy with code ALZADNI20
Price Guarantee
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology Mini LED
Backlight Mini LED
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, HLG
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video, MAGENTA TV, Rakuten TV
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode, PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control, ECO mode
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate), Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Dimensions and weight
TV width 111.42 cm
TV height 69.93 cm
TV depth 23.86 cm
TV weight 13.3 kg
Height without stand 64.36 cm
Depth without stand 4.78 cm
Base width / leg spacing 96.72 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Titanium
Audio
Speaker performance 30 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital Plus
Other audio features Motion-tracking sound, Audio calibration, Separate headphone volume control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 68 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 200 W
Typical power consumption 68 W
Power outlet type
Code:  WR174m7
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Samsung QE50QN80F
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" Samsung QE50QN80F
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Samsung QE50QN80F
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Samsung QE50QN80F