43" Samsung UE43U7022F
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Edge
Other screen features Local dimming
Supported HDR standards HDR10+, HLG
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate), Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection Apple AirPlay2, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 95.78 cm
TV height 60.9 cm
TV depth 15.7 cm
TV weight 6.6 kg
Colour
Colour Titanium
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital Plus
Other audio features Motion-tracking sound, Separate headphone volume control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 52 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Code:  WR174b2
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Samsung UE43U7022F
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43U7022F
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43U7022F
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung UE43U7022F