34" LG UltraGear OLED 34GS95QE-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 34 " (86.36 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3400 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Refresh rate 240 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 275 cd/m2
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync, FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Colour depth 16 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface USB, USB-B
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 78.48 cm
Height 35.8 cm
Depth 16.76 cm
Weight 5.9 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 31 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  WLG001
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 34" LG UltraGear OLED 34GS95QE-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 34" LG 34GS95QE-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 34" LG 34GS95QE-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 34" LG 34GS95QE-B