32" LG UltraFine 32U990A-S
Buy with code ALZADNI10
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Resolution 6144 × 3456
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type Nano IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 450 cd/m2
Native contrast 2000:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort, ThunderBolt
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 2.1, HDMI 2.1
Data interface USB-C
Data interface standards Thunderbolt 5
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
Thunderbolt / USB 4 1 ×
USB-C 4 ×
Thunderbolt 5 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 110 %
sRGB 145 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Equipment Speakers, Kensington lock
Maximum Power Delivery performance 96 W
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 71.84 cm
Height 58.23 cm
Depth 19.82 cm
Weight 9.5 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-C
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 70 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Maximum power consumption 70 W
Typical power consumption 50 W
Code:  WK0681a5
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" LG UltraFine 32U990A-S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" LG UltraFine 32U990A-S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" LG UltraFine 32U990A-S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" LG UltraFine 32U990A-S