27" LG UltraGear 27GR95QE-B
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Refresh rate 240 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 200 cd/m2
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync Compatible, FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.1
Audio interface Microphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 2 ×
Colour gamut
sRGB 98.5 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 60.45 cm
Height 35.05 cm
Depth 4.57 cm
Weight 5.03 kg
Energy specifications
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 94 W
Typical power consumption 74 W
Code:  WK060a1h9i62c
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG UltraGear 27GR95QE-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG 27GR95QE-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG 27GR95QE-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG 27GR95QE-B